Nieuws
8 juli 2025

220 woningen

Uitbreiding Riethoven


Op dinsdag 8 juli 2025 is de overeenkomst, tussen Van Wanrooij Bouw & Ontwikkeling en de gemeente Bergeijk, voor de ontwikkeling van circa 220 woningen aan de Molenstraat – Eind in Riethoven officieel getekend.

De overeenkomst is getekend door directeur Roland de Waal van Van Wanrooij Bouw & Ontwikkeling en wethouder Mathijs Kuijken van de gemeente Bergeijk. Roland: “We zijn trots dat we tot deze afspraken zijn gekomen. Hiermee geeft Van Wanrooij en de gemeente Bergeijk een flinke impuls aan de woningmarkt in de gemeente Bergeijk en specifiek het dorp Riethoven. Het was uitdagend, maar de puzzel is gelegd. Een varkenshouderij dicht bij de bebouwde kom wordt gesaneerd en op deze mooie plek aan de rand van Riethoven komt een nieuwe woonwijk terug. Hiermee geven we een passend vervolg op de fijne samenwerking die we in eerdere projecten met de gemeente Bergeijk hebben gehad.”

 

Bouwclaim
Met deze zogenoemde bouwclaimovereenkomst verkoopt Van Wanrooij gronden van plangebied Molenstraat-Eind aan de gemeente Bergeijk. De gemeente gaat vervolgens verder gaat met de ingezette omgevingsdialoog en het opstarten van de ruimtelijke procedure. Na het bouwrijp maken van de gronden neemt Van Wanrooij de bouwrijpe grond af om ca. 220 projectmatige woningen te ontwikkelen. Bij een voorspoedig verloop van de ruimtelijke procedure hoopt Van Wanrooij in 2027 te starten met de verkoop van de eerste woningen.

 

Breed woningaanbod
Het beoogde woningbouwprogramma bevat een gevarieerd aanbod aan woningen voor starters, gezinnen, huurders en senioren. Wethouder Mathijs Kuijken benadrukt het belang van deze ontwikkeling: “We zetten een belangrijke stap voor de toekomst van Riethoven door woonruimte te creëren voor verschillende doelgroepen. Hierdoor kunnen mensen in hun eigen dorp blijven wonen. Dit is een belangrijke mijlpaal, maar ook het begin van een zorgvuldig proces waarin we inwoners en belanghebbenden actief willen betrekken.”

 

Ook interessant

Zakelijk
16 januari 2025
Mooiste gebouw van Oss: Walkwartier valt in de prijzen
Project
27 september 2024
Volgende stap voor verdere ontwikkeling nieuwbouwwijk Achter de Schans
Verhaal
23 september 2024
Dorpse, groene wijk aan de dijk